Kérastase Rituel Soleil ile saçlarınız yaz mevsiminde bile parlaklığını ve canlılığını koruyor. Güneşin, deniz suyunun, rüzgarın ve klorun zararlı etkilerine karşı saçlarda koruyucu bir kalkan görevi oluşturuluyor. Yıpranmış saçlara üstün teknolojiler ile bezenmiş bir onarma ve yeniden yapılandırma imkanı sunuluyor. Rituel Soleil ile doğal ve boyalı saçlar, güneşe karşı tamamıyla korunuyor. Bütün saç biçimleri güneşten değişik bir biçimde etkilenir. Recherche Avancée L”Oréa Laboratuvarları güneşe karşı hassasiyet için yeni bir kademelendirme sistemi geliştirdi.

Rituel Soleil ürünlerinin bünyesinde bulunan Photo- Défense Filtresi saç telinde kalıcı koruma sağlayarak UV ışınlarına karşı yüksek dayanıklı bir koruma ile saçın iç yapısında ve yüzeyinde oluşacak yıpranmaları engelliyor. E Vitamini türevleri ise saçları yenilerken özellikle boyalı saçlara göz alıcı bir parlaklık sağlıyor. saçlara derinlemesine nüfuz edebilen mikro-kapsüllenmiş yağlar ve gliserin ise saçlara ve saç derisine esnek bir bünye katıyor.

Kérastase Soleil bu sene eklenmiş olan Recherche Avancée L”Oréal Laboratuvarları”nın patentli teknolojik aktiflerini içeren Mikro-Koruyucu Perde , güneşe karşı hassasiyeti düşük olan boyalı saçlar için saçın rengini koruyan, olağanüstü yumuşak ve hafif saçlar yaratan bir koruma bakımıdır. Bir diğer yeni ürün olan Défense Ultime Krem ise güneşe karşı yüksek hassasiyet yaşayan boyalı saçlara yumuşak bir dokunuş, elektriklenme karşıtı etki ve saç rengini koruyan oldukça yoğun bir bakım sağlar.

Koruma aşamasında her biri farklılık saç tipine ve yaşam tarzına uygun Mikro-Koruyucu Perde, Défense Ultime Krem Koruyucu Yağ, Suya Karşı Dayanıklı Islak Jöle ve UV Défense Active Krem ile saçlar inanılmaz yumuşak ve parlak bir hal alıyor. Onarıcı Bakım grubunda öncelikle yıkama aşamasında kullanılan Güneş Sonrası Onarıcı Saç Banyosu ve boyalı saçlar için kullanılan UV Défense Active Saç Banyosu yer alıyor. Yıkama aşamasını takiben gelen güneş sonrası bakım aşamasında ise Güneş Sonrası Süt, UV Défense Active Maske ve Güneş Sonrası Serum yaz bakımının vazgeçilmez tamamlayıcıları olarak beğeni topluyor.