Sağlıklı, kuvvetli saçlar ideal güzelliğin mühim bir unsuru, şahsi cazibenin ve çekiciliğin en mühim parçasıdır. Gücü ve canlılığı simgeleyen saçlar sizin kendinizi anlatım etmenize ve başkalarını etkilemenize yardımcı olur.

Farklı tiplerde saç kaybı mevcuttur. Bu sorun sadece erkeklerin karşılaştığı bir sorun değildir. Anında her bayan yaşantısının belli döneminde bu sorunla karşılaşır. Erkeklerde saç dökülmesi genellikle hormonal iken bayanlarda genel olarak günlük dökülen saç miktarının artması halinde ortaya çıkar. Buna “Yaygın Saç Kaybı” diyoruz. Bütün kadınların yaklaşık yüzde 40’ı yaşamları boyunca en az bir kez yaygın saç kaybı ile karşılaşırlar.

Saçın sağlıklı büyümesini, saç kökünde bulunan ve üremeye elverişli olan hücreler olarak bilinen, matriks hücreleri sağlamaktadır. Bu hücrelerin beslenmesi ve saçın büyümesi için gerekli olan mikrobesinler B vitaminleri, proteinler ve amino asidler olup saçlara yalnızca içeriden, kan dolaşımı tarafından ve saçın kökü yoluyla ulaşır ve saç tarafından kullanılabilirler. Pantogar sağlıklı ve sağlam bir saç için gerekli olan bu mikrobesinleri gerekli miktarları ile (dışarıdan beslenme ile alınamayacak miktarlarda) saçlara sunmaktadır.

Benzersiz içeriğe sahip Pantogar´ın klinik etkinliği, yapılmış birçok klinik çalışma ile de kanıtlanmıştır.

İçerik
Bir kapsül Pantogar aşağıda verilen mikro besinleri içerir:
Tıbbi Küf 100 mg
B1 vitamini (Tiamin Monohidrat) 60 mg
L-Sistin 20 mg
Keratin 20 mg
B5 vitaminiKalsiyum-D-Pantotenat) 60 mg
PABA(Para-aminobenzoik asid)20 mg

Pantogar günde üç kapsül, tercihen yemek sırasında bir miktar sıvı ile, üçü birlikte yada gün içerisinde üç farklılık zamanda, atılır. Gözle görülür etki için en az üç ay kullanımı önerilmektedir. Uzun süreli etki ve saçlarınızın güzelliğini korumak için Pantogar’ın altı-12 ay gibi bir vakitle sürekli olarak kullanımı önerilmektedir.
Pantogar’ın uzun süreli kullanımının bir riski yoktur. Kullanıp bıraktıktan daha sonra istendiğinde yeniden başlanılabilir. Aynı etkiyi yeniden elde etmek mümkündür.