Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak herkesin hayalidir…Ancak çoğu kişi, genetik özelliklerden, şehir hayatının ayrılmaz parçası strese kadar değişik nedenlerle, bu hayaline erken veda etmek zorunda kalıyor.

Amerikan patentli bir ürün olan HairMax LaserComb (Lazerli Saç Terapi Cihazı), saç dökülmesine karşı etkin çözümler sunuyor.
Lazer ışın terapisinin enerji verici ve besleyici etkilerinden yararlanılarak geliştirilen ürün ile saçların kalitesi, dayanıklılığı ve kalınlığı iyileşiyor. Uzun yıllar süren tıbbi araştırmalar sonucu ortaya çıkan ve hiçbir yan etkisi bulunmayan HairMax LaserComb’un bir diğer özelliği de, saç nakli ameliyatlarında iyileşmeyi hızlandırması ve yaraların son derece çabuk kapanmasını sağlaması.

Time Dergisi tarafından 2000 yılında ‘Yılın Buluşları’ arasında gösterilen ürünün, ABC, CBS, FOX ve NBC gibi dünyaca ünlü TV’ kanallarında ve Türkiye’deki çeşitli TV kanallarında haberleri yayınlanmıştır.

İNCELMEKTE OLAN SAÇLAR İÇİN YENİ UMUT: FOTO-BİYO STİMÜLASYON
Erkek ve Kadınların önemli bir bölümü 30’lu yaşlardan itibaren saçlarını kaybetmeye başlarlar. Saçların minyatürleşmesiyle başlayan bu sorunun kökeninde çoğunlukla genetik etkenler yatmaktadır. Anne ve babanızın DNA’sı, göz ve ten renginizi, ayak ölçünüzü ve ne yazık ki saçlarınızın ne kadarını ne zaman kaybedeceğinizi belirlemektedir.

DDLT (Düşük Doz Lazer Foto Terapisi)

Bilim adamları, Düşük Doz Lazer Foto Terapisi ile fotonların DNA tarafından emildiğini, DNA’nın bu enerjiyi protein ve kalsiyum transferi ile hücre duvarlarına ilettiğini ve böylece hücre duvarlarının sağlıklı hale gelerek normal işlevini sürdürdüğünü gözlemlemişlerdir. Işığa maruz kalan dokularda kan dolaşımı hızlanarak, saç kökleri daha iyi beslenmekte böylece hücre metabolizması ve protein sentezi güçlenerek saçın gelişmesi de teşvik edilmekte, hızlanan kan dolaşımı sayesinde toksinler ve atık yan ürünleri saç köklerinden uzaklaştırılmaktadır.

BİLİMSEL ÇALIŞMA:
Uluslar arası Kozmetik Cerrahi ve Estetik Dermatoloji dergisinde yayınlanan bağımsız bir makalede Dr.Glenn Charles, genetik olarak saç dökülmesi sorunu yaşayan ve yaşları 21 ila 59 arasında değişen 5 erkeğin 6 ay boyunca düzenli olarak HairMAX lazer terapi cihazını kullanmaları sonucunda:

Saçların kalınlaşmasında artış,
Saç sayımında artış,
Saç dökülmelerinde azalma,
2 hastada saç renginde koyulaşma tespit etmiştir.

Ayrıca, saç nakli operasyonu geçiren kişilerde HairMAX ile Lazer Foto Terapisi uygulanması sonucunda:
Yara dokusunun iyileşmesinde hızlanma
Mevcut saçların dökülmesinde azalma
Yeni ekilen saç köklerinin büyümesinde artış gözlemlenmiştir.

HairMAX ÇALIŞMA PRENSİBİ:

Düşük Doz Lazer-Foto Terapi uygulanan saç köklerine aktarılan enerji, kandaki Adenosin Trifosfat (ATP) hareketini arttırır. Böylece hücreler tarafından besinler daha hızlı emilir, atık ürünler uzaklaştırılır. Düzenli olarak haftada 3 kez 10-15 dk. uygulama ile 8. haftadan itibaren sonuçlar elde edilmeye başlanır. Bundan sonra haftada 1-2 kez kullanılmaya devam edilir. Tıpkı diş bakımı gibi, süreklilik gereklidir.
NEDEN HairMAX?
Süregelen kozmetik maliyetlere son veren etkin yöntem
Kullanım kolaylığı: Evde, işyerine, seyahatte
Tescil edilmiş güvenilirlik: FDA & CE
Yan etkisi olmayan non-invazif yöntem
Saç nakli sonrasıda etkin saç bakımı