BioBlas Saç Dökülmesi Şampuanı ve Serumu Kullanımı:

Piyasada bulunan saç dökülme şampuanları arasında önemli bir yere sahip olan Bioblas şampuanını kullanmadan önce saçlarınızı iyice yıkayın ve çok ıslak olmaması için bir havlu yardımı ile suyunu alın. Saç dökülmesinin yoğun olarak bulunduğu bölgeye ve etrafına parmaklarının izle dairesel hareketler ile masaj yaparak saç derisine iyice yedirin. 15-20 dakika boyunca bu işlemi devam ettirin. Daha iyi sonuç almak için bu şampuan uygulanmasında sonra mutlaka bioblas’ın saç dökülmesine karşı serumunu kullanın. Bioblas doğru ve düzenli kullanan kişilerin %85 inde saç dökülmesini durduğunu gibi %75 inde saç miktarlarında artış gözükmektedir.

Son zamanlar Bioblas Şampuanın çok çeşitli şampuanları çıkmıştır. Kendiniz için en uygun olanını seçmeniz saç dökülmesi durdurmanız da önemlidir.Şimdi diğer bioblas saç şampuanları çeşitlerine ve özelliklerine bakalım.

ANTI SEBUM EFFECT ŞAMPUAN

Yağlı Saçlar için özel geliştirilmiş şampuan phytovitamin ve bitkisel serum katkısı birleşimi ile artık daha etkili.
Saçların yağlanmasında bir çok neden vardır. Bunlar dengesiz ve yanlış beslenme, hormon bozuklukları, çevre şartları gibi nedenlerdir. Saç dökülmelerinin bir nedeni de aşırı saç yağlanmalarıdır. Bu şampuan ile saç yağlanmalarına neden olan sebum salgısı düzenlenerek saçların yağlanmasına ve saç dökülmesine engel olur. Saçlarınızın parlaklık ve dolgunluk kazanır.

REFRESH EFFECT ŞAMPUAN + SAÇ KREMİ

Saç derisindeki kepek oluşumu çeşitli nedenlerden oluşur. Bunlar hava koşulları, stres, hormonol bozukluklardır. Kepeğe karşı özel geliştirilmiş olan bu şampuan içerdiği B5,B6 vitaminlari, Pantenol ve Prikoksin ile saçlarda kepek oluşumunu engelleyerek içerdiği saç kremi ile saçlarınıza canlı ve parlak bir görünüm vererek saçlarınızın ihtiyaç duyduğu nemi karşılar.

REPAIR EFFECT ŞAMPUAN + SAÇ KREMİ

Saç telleri saç boyalarının içerdiği çeşitli kimyasallardan, eksik beslenmeden, fiziksel nedenlerden(fön,fırçalama) gibi nedenlerden dolayı zaman içerisinde zayıflar ve yıpranır. Saçlarınızı dışarıdan adeta bir film gibi kaplayan phytokeratin ile saçlarınıza gelecek fiziksel ve kimyasal etkilerden koruyan repair effect şampuan içerdiği saç kremi ile de saç bakımınıza katkıda bulunur.

VITAL EFFECT ŞAMPUAN + SAÇ KREMİ

Normal saçlar için geliştirilmiş olan formülü ile saç köklerini derinden besleyerek güçlenmesine ve kalınlaşmasını sağlar. C vitamini desteği ile saçların nem dengesini sağlayarak saçlara canlı, parlak ve dolgun bir görünüm kazandırır.  İçerdiği saç kremi ile de saçların zamanla bozulan yapısı ve kaybettiği elementlerin yenilenmesini sağlayarak ölü saç derilerini canlandırır.

ANTI STRESS ŞAMPUAN

Stres, yorgunluk gibi sıkıntıların neden olduğu hormanal salgılar ile saçların dengesi ve ph değeri bozulur.Bu da saçların dökülmesine neden olur. İçerdiği mineral katkılar ile (demir,çinko,kalsiyon,potasyum,magnezyum) saç köklerini besleyerek saçların ihtiyacı olan tüm mineralleri karşılar ve saçların dengesini yeniden sağlar. PHYTOMINERALS içeren bitkisel serum katkılı formül ile saç köklerinin yeniden canlanmasını sağlar.