BioBlas Saç Dökülme Şampuan ve Serum Çeşitleri

BioBlas Saç Dökülme Şampuan ve Serum Çeşitleri

BioBlas Saç Dökülmesi Şampuanı ve Serumu Kullanımı:

Piyasada bulunan saç dökülme şampuanları arasında önemli bir yere sahip olan Bioblas şampuanını kullanmadan önce saçlarınızı iyice yıkayın ve çok ıslak olmaması için bir havlu yardımı ile suyunu alın. Saç dökülmesinin yoğun olarak bulunduğu bölgeye ve etrafına parmaklarının izle dairesel hareketler ile masaj yaparak saç derisine iyice yedirin. 15-20 dakika boyunca bu işlemi devam ettirin. Daha iyi sonuç almak için bu şampuan uygulanmasında sonra mutlaka bioblas'ın saç dökülmesine karşı serumunu kullanın. Bioblas doğru ve düzenli kullanan kişilerin %85 inde saç dökülmesini durduğunu gibi %75 inde saç miktarlarında artış gözükmektedir.

Son zamanlar Bioblas Şampuanın çok çeşitli şampuanları çıkmıştır. Kendiniz için en uygun olanını seçmeniz saç dökülmesi durdurmanız da önemlidir.Şimdi diğer bioblas saç şampuanları çeşitlerine ve özelliklerine bakalım.

ANTI SEBUM EFFECT ŞAMPUAN

Yağlı Saçlar için özel geliştirilmiş şampuan phytovitamin ve bitkisel serum katkısı birleşimi ile artık daha etkili.
Saçların yağlanmasında bir çok neden vardır. Bunlar dengesiz ve yanlış beslenme, hormon bozuklukları, çevre şartları gibi nedenlerdir. Saç dökülmelerinin bir nedeni de aşırı saç yağlanmalarıdır. Bu şampuan ile saç yağlanmalarına neden olan sebum salgısı düzenlenerek saçların yağlanmasına ve saç dökülmesine engel olur. Saçlarınızın parlaklık ve dolgunluk kazanır.

REFRESH EFFECT ŞAMPUAN + SAÇ KREMİ

Saç derisindeki kepek oluşumu çeşitli nedenlerden oluşur. Bunlar hava koşulları, stres, hormonol bozukluklardır. Kepeğe karşı özel geliştirilmiş olan bu şampuan içerdiği B5,B6 vitaminlari, Pantenol ve Prikoksin ile saçlarda kepek oluşumunu engelleyerek içerdiği saç kremi ile saçlarınıza canlı ve parlak bir görünüm vererek saçlarınızın ihtiyaç duyduğu nemi karşılar.

REPAIR EFFECT ŞAMPUAN + SAÇ KREMİ

Saç telleri saç boyalarının içerdiği çeşitli kimyasallardan, eksik beslenmeden, fiziksel nedenlerden(fön,fırçalama) gibi nedenlerden dolayı zaman içerisinde zayıflar ve yıpranır. Saçlarınızı dışarıdan adeta bir film gibi kaplayan phytokeratin ile saçlarınıza gelecek fiziksel ve kimyasal etkilerden koruyan repair effect şampuan içerdiği saç kremi ile de saç bakımınıza katkıda bulunur.

VITAL EFFECT ŞAMPUAN + SAÇ KREMİ

Normal saçlar için geliştirilmiş olan formülü ile saç köklerini derinden besleyerek güçlenmesine ve kalınlaşmasını sağlar. C vitamini desteği ile saçların nem dengesini sağlayarak saçlara canlı, parlak ve dolgun bir görünüm kazandırır.  İçerdiği saç kremi ile de saçların zamanla bozulan yapısı ve kaybettiği elementlerin yenilenmesini sağlayarak ölü saç derilerini canlandırır.

ANTI STRESS ŞAMPUAN

Stres, yorgunluk gibi sıkıntıların neden olduğu hormanal salgılar ile saçların dengesi ve ph değeri bozulur.Bu da saçların dökülmesine neden olur. İçerdiği mineral katkılar ile (demir,çinko,kalsiyon,potasyum,magnezyum) saç köklerini besleyerek saçların ihtiyacı olan tüm mineralleri karşılar ve saçların dengesini yeniden sağlar. PHYTOMINERALS içeren bitkisel serum katkılı formül ile saç köklerinin yeniden canlanmasını sağlar.


Saç Dökülmesine Restorex Serum ve Restorex Şampuan

Saç Dökülmesine Restorex Serum ve Restorex Şampuan

Saç dökülmesini önlemek için DHT oluşumuna mani olunması ve kan dolaşımının hızlandırılması uzun yıllardır birbirinin benzeri bir sürü üründe denenmiş fakat kalıcı netice vermemiş iki yaygın uygulamadır.

Son araştırmalar göre dökülmelere engel olmak ve saç üretimini yeniden başlatmak için hücre yaşlanmasını önleyici anti-aging peptidlerle saç hücrelerinin ömrünü uzatan ve ayrıca saç yapımından sorumlu hücrelerin sayısını artıran uygulamaların gerekliliğini göstermektedir.

Saç dökülmesi problemi olmayan, ufak çaplı bir seyrelmenin dahi görülmediği erkekler üzerinde yapılan klinik çalışmalardan elde edilen sonuçlarda dök ülmelere karşı saç hücreleri üzerinde etkili olan uygulamaları destekleyici sonuçlar bildirmektedir.

Dökülme problemi olmayan erkekler üzerinde yapılan araştırmalarda bu kişilerde saç tellerinin anagen fazı terk edip dökülme fazına girmeyi reddettiği ve saç telinin saç derisinde kalma süresinin 5-7 yıl''a kadar uzayabildiği görülmüştür. Saçları dökülen kişilerde ise bu süre 1 yıla kadar düşmektedir.

Derinleştirilen çalışmalarda bu erkeklerde saçı köküne bağlayan Laminin V ve Collagen IV proteinlerinin miktarının saç dökülmesi problemi olan erkeklere göre sayıca fazla olduğu, bu iki proteinin saç tellerinin köküne sıkıca tutunmasını sağlayarak anagen fazın süresini ve kalitesini artırdığı, telogen fazın süresini kısaltarak saç dökülmesini önlediği tespit edilmiştir.

Önlenemeyen saç dökülmelerine karşı yenilikçi ve bilimsel bir çözüm getirmek için araştırmalar yapan eczacı ve dermatologlardan kurulu, Dr Medica, Sederma France ortak Arge ekibi, bu tespitten hareket ederek, saç telini sıkıca köküne bağlayıp anajen fazın süresini uzatan Laminin 5 ve Collagen 4 proteinlerinin üretimini artıran Peptide-Vitamin zinciri PEPTIDE BIOTINYL GHK''yi geliştirdi.

Keratinin yapı taşı olan ve saç hücrelerinin yapımında ve onarılmasında çalışan 3 amino asidi ? Glycyl-Hystidyl-Lysine- Biotin?e bağlayarak formüle edilen bu özel molekül, Laminin 5 ve Collagen IV proteinlerinin ve hücre yapım ve onarımına katılan bir çok genin üretimini %146'' ya varan oranda artırarak saç tellerinin köküne sıkıca tutunmasını ve böylelikle Anagen fazın süresini uzatarak dökülmelerin engellenmesini sağlamayı başardı.

Biotinyl GHK klinik testlerde anagen saç miktarının telogen saçlara oranında %46''ya varan artış sağladı. Alınan bu sonuç Finasteride 1 mg oral tabletin 5 ay boyunca uygulanmasıyla ulaşılan sonuçlara* göre daha başarılıdır.

Elde edilen bu sonuçla, Restorex Procapil Complex Anagen saçların sayısında , telogen saçlara göre gerçekleşen artış miktarını rakamsal olarak açıklayan ilaç olmayan ürün olma başarısına sahiptir.


HairMax LaserComb Lazerli Saç Terapi

HairMax LaserComb Lazerli Saç Terapi

Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak herkesin hayalidir…Ancak çoğu kişi, genetik özelliklerden, şehir hayatının ayrılmaz parçası strese kadar değişik nedenlerle, bu hayaline erken veda etmek zorunda kalıyor.

Amerikan patentli bir ürün olan HairMax LaserComb (Lazerli Saç Terapi Cihazı), saç dökülmesine karşı etkin çözümler sunuyor.
Lazer ışın terapisinin enerji verici ve besleyici etkilerinden yararlanılarak geliştirilen ürün ile saçların kalitesi, dayanıklılığı ve kalınlığı iyileşiyor. Uzun yıllar süren tıbbi araştırmalar sonucu ortaya çıkan ve hiçbir yan etkisi bulunmayan HairMax LaserComb’un bir diğer özelliği de, saç nakli ameliyatlarında iyileşmeyi hızlandırması ve yaraların son derece çabuk kapanmasını sağlaması.

Time Dergisi tarafından 2000 yılında ‘Yılın Buluşları’ arasında gösterilen ürünün, ABC, CBS, FOX ve NBC gibi dünyaca ünlü TV’ kanallarında ve Türkiye'deki çeşitli TV kanallarında haberleri yayınlanmıştır.

İNCELMEKTE OLAN SAÇLAR İÇİN YENİ UMUT: FOTO-BİYO STİMÜLASYON
Erkek ve Kadınların önemli bir bölümü 30’lu yaşlardan itibaren saçlarını kaybetmeye başlarlar. Saçların minyatürleşmesiyle başlayan bu sorunun kökeninde çoğunlukla genetik etkenler yatmaktadır. Anne ve babanızın DNA’sı, göz ve ten renginizi, ayak ölçünüzü ve ne yazık ki saçlarınızın ne kadarını ne zaman kaybedeceğinizi belirlemektedir.

DDLT (Düşük Doz Lazer Foto Terapisi)

Bilim adamları, Düşük Doz Lazer Foto Terapisi ile fotonların DNA tarafından emildiğini, DNA’nın bu enerjiyi protein ve kalsiyum transferi ile hücre duvarlarına ilettiğini ve böylece hücre duvarlarının sağlıklı hale gelerek normal işlevini sürdürdüğünü gözlemlemişlerdir. Işığa maruz kalan dokularda kan dolaşımı hızlanarak, saç kökleri daha iyi beslenmekte böylece hücre metabolizması ve protein sentezi güçlenerek saçın gelişmesi de teşvik edilmekte, hızlanan kan dolaşımı sayesinde toksinler ve atık yan ürünleri saç köklerinden uzaklaştırılmaktadır.

BİLİMSEL ÇALIŞMA:
Uluslar arası Kozmetik Cerrahi ve Estetik Dermatoloji dergisinde yayınlanan bağımsız bir makalede Dr.Glenn Charles, genetik olarak saç dökülmesi sorunu yaşayan ve yaşları 21 ila 59 arasında değişen 5 erkeğin 6 ay boyunca düzenli olarak HairMAX lazer terapi cihazını kullanmaları sonucunda:

Saçların kalınlaşmasında artış,
Saç sayımında artış,
Saç dökülmelerinde azalma,
2 hastada saç renginde koyulaşma tespit etmiştir.

Ayrıca, saç nakli operasyonu geçiren kişilerde HairMAX ile Lazer Foto Terapisi uygulanması sonucunda:
Yara dokusunun iyileşmesinde hızlanma
Mevcut saçların dökülmesinde azalma
Yeni ekilen saç köklerinin büyümesinde artış gözlemlenmiştir.

HairMAX ÇALIŞMA PRENSİBİ:

Düşük Doz Lazer-Foto Terapi uygulanan saç köklerine aktarılan enerji, kandaki Adenosin Trifosfat (ATP) hareketini arttırır. Böylece hücreler tarafından besinler daha hızlı emilir, atık ürünler uzaklaştırılır. Düzenli olarak haftada 3 kez 10-15 dk. uygulama ile 8. haftadan itibaren sonuçlar elde edilmeye başlanır. Bundan sonra haftada 1-2 kez kullanılmaya devam edilir. Tıpkı diş bakımı gibi, süreklilik gereklidir.
NEDEN HairMAX?
Süregelen kozmetik maliyetlere son veren etkin yöntem
Kullanım kolaylığı: Evde, işyerine, seyahatte
Tescil edilmiş güvenilirlik: FDA & CE
Yan etkisi olmayan non-invazif yöntem
Saç nakli sonrasıda etkin saç bakımı


Goldwell Care Saç Bakım Serisi

Goldwell Care Saç Bakım Serisi

Saç kozmetiğinin önde gelen profesyonel markalarından olan Goldwell yeni piyasaya sürdüğü saç bakım serisi, Goldwell Care ile sadece saç boyasında değil saç bakımında da yenilikçi, kaliteli ürünleri ile iddiasını ortaya koyuyor. Türkiye'deki tek yetkili distribütörü Doğatek ile Goldwell ürünleri tüm seçkin kuaförlerde yer almaktadır.

Kuaförler, en iyi sonucu elde etmek için saçların her zaman bakımlı olmasını talep eder, yıpranmış, kuru saçlarda istenilen sonucu almaları çok zordur. Goldwell, kuaförlerin saç bakımındaki taleplerini karşılamak için elli yıldan fazla bir süredir edindiği tüm bilgi birikimi ile yeni bir profesyonel saç bakımı, Goldwell Care'i piyasaya sürdü.

Goldwell Care saç bakımı serisi, etkisi kanıtlanmış “yogurtene” maddesini başka besleyici maddelerle birleştirilerek elde edilen Y-Shine Kompleksi içeriyor; bu kompleks sayesinde saçlarda %40'a varan oranda daha çok parlaklık elde ediliyor.

Goldwell Care serisinde, yalnız saç tiplerine değil saç yapısına da göre farklı ürün grupları bulunur. Boyalı, kıvırcık veya permalı ve kuru saçlar için ayrı ürün serilerinin her birinde ince telli saçlar için “Light” ve kalın ve normal telli saçlar için “Intense” olmak üzere iki ayrı ürün grubu bulunur. Saç derisinde sorun yaşayan ve kepek, kaşıntı, tahriş gibi problemlere sahip olanlar için de “Regulation” serisi geliştirilmiştir.

Care, salonda profesyonel kullanıma yönelik 10 ürün ve evde kullanım için kişiye özel ürünleri ile 24 üründen oluşan ilk saç bakımı serisidir.

Tüm bu yenilikler ile kuaförün sadık iş ortağı Goldwell, yeni bakım serisini kuaförün salondaki ihtiyaçlarını ve müşterinin taleplerini dikkate alarak piyasaya sürüyor. Yeni saç bakımı serisi, Goldwell Care kuaförlerin maliyetten tasarruf etmesini sağlarken müşterilerine ürünleri kolayca tavsiye etmelerini sağlar.


Doctorsaber ; Saç Dökülmesi, Kepeğe Son

Doctorsaber ; Saç Dökülmesi, Kepeğe Son

Etkisi asırlardır bilinen bitkisel yağların, zeytin-fındık-jojoba vs, yine etkisi asırlardır bilinen bitki kökleriyle(kendi geliştirdiğimiz bir formüller zinciri ile ekstraksiyonu) karıştırarak elde ettiğimiz bir saç bakım kürüdür.

Kepek ve dökülme problemlerine karşı bir-iki kullanımda etkisini göstermektedir. Kullanımı oldukça kolaydır. Normal olarak saçlarınızda 1-2 saat kalması yeterlidir. Saçlarınızdaki problemin yoğunluğuna (dökülme ve kepek çokluğuna) göre bekletme sür esini kısaltabilir veya uzatabilirsiniz.

Saçlarınızda kaşıntı varsa ilk uygulamadan sonra bir kaç saat içinde bittiğini göreceksiniz. Zaten saçlarınızdaki (veya ciltteki) kaşıntı, problem yaşayacağınızın ilk belirtisidir. Saçınızda kaşıntı başlamasıyla birlikte Doctorsaber''i saçlarınıza uygulayın. Zaman zaman kaşıntı yeniden belirecektir. Kaşıntı bitinceye kadar Doctorsaber kullanmaya lütfen devam edin.

Saçlarınızdaki kaşınmanın bitmesi problemlerin de bittiğini gösterir. Bu aşamadan sonra tavsiyemiz senede en az 2 şişe Doctorsaber kullanmanızdır. Ancak bundan sonra saçlarınız artık doğal güzelliğine kavuşmuş, kullandığınız kimyasal veya sentetik malzemelerin etkisi minimuma indirgenmiş olacaktır.

Doctorsaber''in en ideal kullanım şekli, akşam yatarken saçlarınıza uygulayıp, saçlarınızı bir bone ile sarıp, sabah kalktığınızda yıkamanızdır.

Saçlardaki kırık veya uzamama gibi problemlerinizin çözümü için ise genelde 6-7 haftalık düzenli uygulama gerekmektedir. Saçınızın durumuna göre haftada 2 veya 3 uygulama yapınız. Bu süre sonunda saçlarınızdaki değişimi fark edeceksiniz.

Doctorsaber uygulaması yapılan saçların, istenilen şekle getirilmesi veya fön çekilmesi çok daha kolaydır.

Saçlarınızın parladığını ve canlandığını hissedeceksiniz.Ve saçlarınızı seveceksiniz çünkü artık sizin için problem olmaktan çıkmış sağlıklı saçlara kavuşmuş olacaksınız.

Doctorsaber''i uyguladıktan sonra saçlarınızı önce FLORA ile daha sonra ise bir kez normal şampuanınızla yıkamanızı öneriyoruz. Saçlarınızı yıkarken, sıcak yerine ılık su kullanmayı tercih ediniz.


Saç Şekillendiriciler,Köpük,Maske,Koruyucu,Wax,Sprey

Saç Şekillendiriciler,Köpük,Maske,Koruyucu,Wax,Sprey

Yeşil Vitamin Kapsülü (Vitamin Capsule Verdi): Saça canlılık verir.Zarar görmüş cansız, kolay karışan ve kırılmış saçlar içindir. Saçın gücünü ve elastikiyetini arttırır.Pürüzsüz, parlak ve ipeksi bir görünüm verir.Kırılmayı elektriklenmeyi önler,saç yüzeyini onarımı
Mor Vitamin Kapsülü (Vitamin Capsule Viola): İşlem görmüş saça canlılık verir.Renkli veya dekolore edilmiş saçlar içindir.Saça güç verir, yeniden yapılanmasını sağlar, kırıkları onarır, saça yumuşaklık ve esneklik kazandırır.Boyadan önce uygulama yapılırsa veya boyaya katılırsa rengi güçlendirir, parlaklığı arttırır, rengin daha yoğun olmasını sağlar.
2 Aşamalı Vitamin (Vitamin 2-phase): Enerji verici günlük bakım solüsyonu. Zayıf, işlem görmüş, cansız, kırılmış saçlar içindir. Multi vitamin karışımı, rafine edilmiş protein ve hafif bakım yağları içerir.
Güçlendirilmiş Keratin (Keratin Force) : Saçı yapılandıran sprey.Kırılmış, cansız, işlem görmüş ve zarar görmüş saçlar içindir. Çift etkili;yapılanma ve bakım sağlar.Saçın en derin noktasına kadar işleyerek yeniden yapılandırır ve korur.
Keratin Hacimlendirici (Keratin Volumiser): Saça sabitlik ve hacim kazandıran bakım solüsyonu. Kırık, cansız, işlem görmüş saçlar için.Saçı şekillendirirken sabitler, hacim ve güç kazandırır, bakımını sağlar.
Keratin Koruyucu ( Keratin Protektor): Saçı kurutma veya diğer ısı yoluyla şekillendirmeler de ısıya karşı koruyucu krem.Tüm saç tipleri içindir.Kuru ve kolay karışan saçlar için idealdir.Keratin,aminoasit, nemlendirici ve ısıya karşı koruyucu maddeler içerir.Şekillendirme sırasında uygulanan ısıya karşı saçınızı korur, saçın ipeksi ve yumuşak kalmasını sağlar.
Vanilyalı Köpük (Vanilla Foam): Yeniden yapılandıran, bakım sağlayan, durulanmayan saç köpüğüdür. Tüm saç tiplerine hitap eder.Özellikle zayıflamış, işlem görmüş ve kuru saçlar için idealdir.Zarar görmüş saçı yumuşatır, pürüzsüz kılar ve saçın antistatik bir şekilde yumuşak kalmasını sağlar.
Vanilyalı Maske(Vanilla Mask): Konsantre besleyici ve nemlendirici maske.Tüm saç tiplerine hitap eder. Özellikle zayıflamış, işlem görmüş e kuru saçlar için idealdir.Saç yapısını yeniden şekillendirerek nemlendirilmesini sağlar ve mükemmel şartlarda muhafaza edilmesin için saçın diplerine kadar nüfuz eder.
Vanilyalı Şampuan (Vanilla Shampoo): Yoğun besleyici yumuşatıcı temizleme şampuanı.Haftalık kullanım içindir.Özellikle kuru, zarar görmüş, boyalı ve dekolore edilmiş saçlar içindir.Saçı yoğun bir şekilde besler, bakım yapar ve kırıkları onarır. Saçın tekrar yumuşaklık kazanmasına ve kolay şekillendirilmesine olanak sağlar.

ŞEKİLLENDİCİLER

DONDURUCU KRİSTAL JÖLE: Berrak jöle, kısa saça özel sert destek veya uzun saça uzun süre kalıcılık vermek üzere geliştirilmiştir.Yüksek modellerde nemli saça, belirginleştirmelerde kuru saça uygulanır.İçeriği Photplex-aktif bitki özleri saçı nemlendirir, besler,korur ve bakım sağlar UV-Filtresi saçı güneşten korur.

ŞEKİLLENDİRİCİ SIVI: Çeşitli şekillendirme işlemlerinde kullanıma elverişli, mükemmel sıvı.Son şekillendirmeler de ve sabitleştirmede kullanıldığı gibi havlu ile kurutulmuş saç üzerine bir miktar uygulanarak saç kurutma işlemi yapılabilir.Saçın yumuşamasını, beslenmesini, korunmasını ve bakımlı olmasını sağlamak amacıyla Photplex-aktif bitki özleri içerir.

JÖLE SPREY: Dipten hacim ve çok kuvvetli sertlik gerektiren modellere çok yönlü, çabuk kuruyan şekillendirici ve kalıcılık veren sprey.Şekil ve dolgunluk için nemli saça,sertlik ve kalıcılık için kuru saça uygulanır. Photplex-aktif bitki özleri saçı nemlendirir, besler,korur ve bakım sağlar UV-Filtresi saçı güneşten korur.

SAÇ KÖPÜĞÜ-SERT: Saç diplerine dolgunluk,saça hacim,destek ve uzun süre esnek kalıcılık veren sert köpüğü nemli saça uygulanır ve şekil verilir. Photplex-aktif bitki özleri saçı nemlendirir, besler,korur ve bakım sağlar UV-Filtresi saçı güneşten korur.

SAÇ KÖPÜĞÜ-NATÜREL: Doğal saç modellerinde ve permalı saçta hacim, doğal esneklik ve destek veren köpük nemli saçta uygulanır ve şekil verilir. Photplex-aktif bitki özleri saçı nemlendirir, besler,korur ve bakım sağlar UV-Filtresi saçı güneşten korur.

ŞEKİLLLENDİRİCİ WAX KREM: Tüm saç tipleri için şekillendirici ve yapılandırıcı değişik bir krem.Saça nem ve ışıltı verir.Saçı yapılandırmak yada doğal kıvırcık saçı düzeltmek için çok elverişlidir.Çok az miktarda nemli veya kuru saça uygulanır. UV-Filtresi saçı güneşten korur.

JÖLE CİLA: Şekillendirilmiş saça ışıltı, parlaklık ve yapı veren yeni bir ürün.Çok kıvırcık ve statik yüklü saçı tümüyle kontrol altına alır.Az miktarda kuru saça uygulanır.

ŞEKİLLENDİRİCİ CİLA: Saçtaki detayların ortaya konulmasında, yumuşatmada ve düzleştirmede kullanılır.Bunun yanı sıra hacim pırıltı kazandırır.Saçın yumuşamasını, beslenmesini, korunmasını ve bakımlı olmasını sağlamak amacıyla Photplex-aktif bitki özleri içerir.

SAÇ PARLATICI SPREY: Şekillendirilmiş saç üzerine püskürtülerek kullanılır.Saça doğal,sağlıklı, parlaklık verir. UV-Filtresi saçı güneşten korur. Photplex-aktif bitki özleri saçı nemlendirir, besler,korur ve bakım sağlar.

KÖPÜK JÖLE: Çift aksiyonlu köpük jöle, bir jölenin tutuş ve parlaklık kazandırma özelliğini, bir kremin dokusu ve hacmiyle birleştirilmektedir. Photplex-aktif bitki özleri saçı nemlendirir, besler,korur ve bakım sağlar. UV-Filtresi saçı güneşten korur.


PANTOGAR 90 Saç Bakım Kapsülü

PANTOGAR 90 Saç Bakım Kapsülü

 Sağlıklı, kuvvetli saçlar ideal güzelliğin mühim bir unsuru, şahsi cazibenin ve çekiciliğin en mühim parçasıdır. Gücü ve canlılığı simgeleyen saçlar sizin kendinizi anlatım etmenize ve başkalarını etkilemenize yardımcı olur.

Farklı tiplerde saç kaybı mevcuttur. Bu sorun sadece erkeklerin karşılaştığı bir sorun değildir. Anında her bayan yaşantısının belli döneminde bu sorunla karşılaşır. Erkeklerde saç dökülmesi genellikle hormonal iken bayanlarda genel olarak günlük dökülen saç miktarının artması halinde ortaya çıkar. Buna "Yaygın Saç Kaybı" diyoruz. Bütün kadınların yaklaşık yüzde 40'ı yaşamları boyunca en az bir kez yaygın saç kaybı ile karşılaşırlar.

Saçın sağlıklı büyümesini, saç kökünde bulunan ve üremeye elverişli olan hücreler olarak bilinen, matriks hücreleri sağlamaktadır. Bu hücrelerin beslenmesi ve saçın büyümesi için gerekli olan mikrobesinler B vitaminleri, proteinler ve amino asidler olup saçlara yalnızca içeriden, kan dolaşımı tarafından ve saçın kökü yoluyla ulaşır ve saç tarafından kullanılabilirler. Pantogar sağlıklı ve sağlam bir saç için gerekli olan bu mikrobesinleri gerekli miktarları ile (dışarıdan beslenme ile alınamayacak miktarlarda) saçlara sunmaktadır.

Benzersiz içeriğe sahip Pantogar´ın klinik etkinliği, yapılmış birçok klinik çalışma ile de kanıtlanmıştır.

İçerik
Bir kapsül Pantogar aşağıda verilen mikro besinleri içerir:
Tıbbi Küf 100 mg
B1 vitamini (Tiamin Monohidrat) 60 mg
L-Sistin 20 mg
Keratin 20 mg
B5 vitaminiKalsiyum-D-Pantotenat) 60 mg
PABA(Para-aminobenzoik asid)20 mg

Pantogar günde üç kapsül, tercihen yemek sırasında bir miktar sıvı ile, üçü birlikte yada gün içerisinde üç farklılık zamanda, atılır. Gözle görülür etki için en az üç ay kullanımı önerilmektedir. Uzun süreli etki ve saçlarınızın güzelliğini korumak için Pantogar'ın altı-12 ay gibi bir vakitle sürekli olarak kullanımı önerilmektedir.
Pantogar'ın uzun süreli kullanımının bir riski yoktur. Kullanıp bıraktıktan daha sonra istendiğinde yeniden başlanılabilir. Aynı etkiyi yeniden elde etmek mümkündür.


Saçları Güneşten Koruyan Kerastase Soleil Serisi

Saçları Güneşten Koruyan Kerastase Soleil Serisi

Kérastase Rituel Soleil ile saçlarınız yaz mevsiminde bile parlaklığını ve canlılığını koruyor. Güneşin, deniz suyunun, rüzgarın ve klorun zararlı etkilerine karşı saçlarda koruyucu bir kalkan görevi oluşturuluyor. Yıpranmış saçlara üstün teknolojiler ile bezenmiş bir onarma ve yeniden yapılandırma imkanı sunuluyor. Rituel Soleil ile doğal ve boyalı saçlar, güneşe karşı tamamıyla korunuyor. Bütün saç biçimleri güneşten değişik bir biçimde etkilenir. Recherche Avancée L''Oréa Laboratuvarları güneşe karşı hassasiyet için yeni bir kademelendirme sistemi geliştirdi.

Rituel Soleil ürünlerinin bünyesinde bulunan Photo- Défense Filtresi saç telinde kalıcı koruma sağlayarak UV ışınlarına karşı yüksek dayanıklı bir koruma ile saçın iç yapısında ve yüzeyinde oluşacak yıpranmaları engelliyor. E Vitamini türevleri ise saçları yenilerken özellikle boyalı saçlara göz alıcı bir parlaklık sağlıyor. saçlara derinlemesine nüfuz edebilen mikro-kapsüllenmiş yağlar ve gliserin ise saçlara ve saç derisine esnek bir bünye katıyor.

Kérastase Soleil bu sene eklenmiş olan Recherche Avancée L''Oréal Laboratuvarları''nın patentli teknolojik aktiflerini içeren Mikro-Koruyucu Perde , güneşe karşı hassasiyeti düşük olan boyalı saçlar için saçın rengini koruyan, olağanüstü yumuşak ve hafif saçlar yaratan bir koruma bakımıdır. Bir diğer yeni ürün olan Défense Ultime Krem ise güneşe karşı yüksek hassasiyet yaşayan boyalı saçlara yumuşak bir dokunuş, elektriklenme karşıtı etki ve saç rengini koruyan oldukça yoğun bir bakım sağlar.

Koruma aşamasında her biri farklılık saç tipine ve yaşam tarzına uygun Mikro-Koruyucu Perde, Défense Ultime Krem Koruyucu Yağ, Suya Karşı Dayanıklı Islak Jöle ve UV Défense Active Krem ile saçlar inanılmaz yumuşak ve parlak bir hal alıyor. Onarıcı Bakım grubunda öncelikle yıkama aşamasında kullanılan Güneş Sonrası Onarıcı Saç Banyosu ve boyalı saçlar için kullanılan UV Défense Active Saç Banyosu yer alıyor. Yıkama aşamasını takiben gelen güneş sonrası bakım aşamasında ise Güneş Sonrası Süt, UV Défense Active Maske ve Güneş Sonrası Serum yaz bakımının vazgeçilmez tamamlayıcıları olarak beğeni topluyor.

 


Haircure Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Bakım

Haircure Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Bakım

 Haircure Erkek Tipi Saç Dökülmesini engellemek için Bitkisel Saç Bakım Seti (Kuru ve ya Normal Saçlar İçin) içeriği 250 mililitre. şampuan ve 8x20 mililitre. Serum genellikle saç kayıpları 20''li yaşlardan itibaren artarak başlar; bu dökülme süreci  40'lı yaşlarda da görülebilmektedir. Genellikle şakak ve alın köşesi kısımlarındaki saç hattında gerileme görülür.Bu gerileme erişkin erkeklerin %95 'i kadar büyük bölümünde  görülmektedir. Gerileme daha ileri dönemlerde de geçebilir yada bu bölgede de kalabilir.

Saç Dökülmesini Nedenleri Nelerdir;

 • Genetik etkenler kaynaklanan
 • DHT hormonun un olumsuz etkisi
 • Stres ve yorgunluktan dolayı
 • Mevsimsel ve dönemsel değişiklikler
 • Saçlara sıkça ve bilinçsiz yapılan kalitesiz kimyasal uygulamalar
 • Hava kirliliği, güneş gibi tabii etkenlerin olumsuzluğu
 • Kimi ilaçların yan etkilerinin bulunması

  Erkek tipi saç dökülmesi büyük oranda kalıtımsaldır ve genetik olarak kodlanmış dihidrotestesteron hormonunun etkisi sonucu gelişir.Dihidrotestesteron saçın gelişme safhasını kısaltır ve saç köklerinin küçülmesine sebep olur.

  Haircure Erkek Tipi Saç Dökülmelerine Karşı Bitkisel Şampuan

  Kullanım Şekli ; Geliştirilmiş formülü ile Haircure Bitkisel Şampuan ıslak saçlara nazikçe masaj yaparak uygulanır. Yağlı saçlar için ise her gün, kuru  veya normal saçlar için iki günde bir kullanılması tavsiye edilmektedir. Uygulamadan sonra daha iyi sonuç almak için Haircure erkek tipi saç dökülmelerine karşı geliştirilmiş serum ile kullanılması tavsiye edilmektedir.

  Haircure Erkek Tipi Saç Dökülmelerine Karşı Bitkisel Serum

  Haircure serum içerdiği bitkisel aktifler sayesinde kuvvetli olan saç kökleri kuvvetlendirerek gelişmesine yardımcı olmaktadır. Saç tellerini uyararak çalışma fonksiyonları  kazandırır. İçeriğindeki aminoasitler saç derisini gençleştirerek, saç oluşumuna ve gelişimine sağlıklı bir ortam hazırlar. Hala yaşamını yitirmemiş saç foliküllerini güçlendirerek onları canlandırır, daha da fazla hacim kazandırır ve gelişimine yardımcı olur.

  Kullanım Şekli; Genişletilmiş formülü ile haircure bitkisel serum saçlar şampuanla yıkandıktan hemen sonra nemli ve temiz saçlara uygulanır.Yağlı ve Kuru veya Normal saçlar için iki gün ara ile gece yatmadan önce saç diplerine masaj yaparak serum şişesinin üç te biri  kullanılır ,asla durulanmaz.