Aceleniz var ama saçınızın renginden memnun değilsiniz. Ne de olsa yaz. Güneş belki saç diplerinize değişik oyunlar oynadı. İşte size hemen uygulayabileceğiniz bir kaç hile.

Saç boyaları, çoğu kadının hayatında vazgeçilmezler arasında, ama verdikleri zararlar da malum. Hiçbir şey yapmasalar (son boyaların saçları yıpratmadığı iddiası var), kendi saçınızın rengini koyulaştırıyorlar (benim kuaförüm öyle diyor. Boyanın altından güneç görmeyen kendi saçımın rengi hiçbir zaman olmadığı kadar koyu şimdi).

İşte bu nedenle, acaba doğal neler yapılabilir araştırdım ve sizler için bakın neler buldum;

Koyu Renk Saçlar İçin

Siyah çay ya da Kahve; bildiğiniz gibi koyu renk veren 2 doğal madde. Elbiseniz e ya da halıya döktüğünüzde canınızı sıkan o koyu lekeyi hatırlayın.İşte, saç dipleri açılmış koyu saçlı kişilerin kullanabilecekleri basit bir rotüş. Belki kuaföre gidecek zamanınız olmadı ama akşam ya da birazdan önemli bir toplantıya gireceksiniz. Bu özellikle yazın güneş nedeniyle saç diplerinizdeki boya hafif kızıl-kına rengine dönüşmüşse çok da işe yarayacaktır. O bölgede, az sayıda beyaz-gri saçlarınız varsa, onları da kapatacaktır. Ama bu çözümün tam anlamıyla saçlarınızı boyayacağını düşünmeyin. Sadece çok gerekli bir anda size yeterli görünüşü sağlayacaktır.

Nasıl Yapacaksınız?

2 çay fincanı koyu kahve ya da siyah çay (eğer poşet çay ise 8 poşet kullanın) pişirin. Sonra soğumaya bırakın. Saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan ve saç kreminizi de uyguladıktan sonra, bu karışımı tüm saç diplerinize yedirin. Kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra da saçınıza şekil verebilirsiniz.

Sarı Saçlar İçin

Limon suyu, sarışınların saçlarının rengini açar ve parlaklaştırır. Alışveriş yaptığınız dükkandan şişeyle aldığınız limon suyunu da kullanabilirsiniz, kendiniz taze limon da sıkabilirsiniz. Ancak limonun etkisini güneşin de cilaladığını unutmayınız.

Nasıl Yapacaksınız?

Önce saçınıza limon suyunu iyice yedirin. Sonra güneşin altında saçınız kuruyana kadar kalın. Ondan sonra da saçınızı şampuan ile yıkayıp, saç kreminizi kullanabilirsiniz. Kremi özellikle ihmal etmeyin çünkü limon ve güneş saçı kurutur. bir süre kalın. Saçınız kuruyana kadar.

Kızıl ya da Kahverengi Saçlar İçin

Kızıl ve kahverengi saçlar sürekli diplerinden açılır. Parlaklığını ve kızıl tonlarını kaybeder. Bunu kapatmak için havuç kullanılabilir.

Nasıl Yapacaksınız?

2 büyük havucu küçük küçük parçalara bölün. 2 fincan suyla birlikte kaynatın. Rengin iyice çıkması için en az 15 dakika kaynamaya bırakın. Sonra havuç parçalarını bu sudan alın (aslında salataya ya da yemeğe katabilirsiniz).Sonra bu suyu, kuru haldeki saçlarınıza iyice yedirin. Plastik bir torbanın içine toplayıp, başınızda bağlayın ve 20 dakika kadar bekleyin. Daha sonra şampuan ve krem ile saçlarınızı yıkayın.