Saç rengi değiştirmenin, kadınlar üzerindeki motive ediciliği ve antidepresan özelliği vardır. Saçlarına kimyasal olan boyaları çeşitli nedenlerden dolayı sürmek istemeyen bayanlar için papatya suyu en güzel çaredir. Tamamen doğal, sağlıklı ve zararı bulunmayan papatya suyu ile saçlarınızın rengini açık sarı renk tonlarını elde edebilirsiniz. Saçları tamamen siyah olmayan daha çok kumral ve sarıya yakın saç rengine sahip olan bayanların tercihi olmalıdır.  Papatya suyu saçların rengini doğal olarak açtığı gibi saça parlaklık verme ve saçı besleme gibi saç bakımı maskesi özelliği de vardır. Ayrıca saç derisindeki kaşıntılara da iyi geldiği bilinir.

Papatya suyu ile saç rengi açmanın bir diğer artısı da son derece ekonomik olması. Eczanelerde ve kozmetik ürünleri satan yerlerde bulabileceğiniz gibi tüm aktarlarda da bulunmaktadır. Yalnız alacağınız yerin güvenilir olması çok önemlidir.Çünkü piyasada çiçekleri papatyaya benzeyen ama içeriğinde zararlı olabilecek maddeler bulunduran ve papatya ile alakası olmayan bitkiler satılmaktadır. Yani kalitesinden emin olduğunuz firmaların kapalı olarak sattığı papatya bitkilerini kullanmanız sağlığınız açısında risksiz olacaktır. Bu bilgileri verdikten sonra şimdi gelelim papatya suyunun nasıl hazırlandığına ve nasıl kullanıldığına..

Papatya suyu nasıl hazırlanır?

Gayet kolay bir hazırlanışı ve uygulanışı vardır. Paketler halinde satılan kurutulmuş papatyanın üzerinde ne kadar suyla karıştırmanız yazıyor. Çoğu bir litre suyla karışmaya uygun olarak hazırlanıyor. Yapmanız gereken papatya bitkisine ve suyu bir kaba koyarak iyice kaynatmak ve bir süzgeç vasıtasıyla süzmek. Süzdüğünüz bu suyu bir şişeye koyun ve güneşe çıkmadan evvel saçlarınızı bu suyla ıslatın ve her yerine temas ettirin. Yukarıda bahsetmeyi unuttuğum en önemli nokta papatya suyunun etkisi olması için güneşe gereksinim olmasıdır. Yani saçları ıslattıktan sonra güneşin saçlara iyice nüfuz etmesini sağlamanız gerekmekte. Bir diğer önemli nokta ise düzenli olarak kullanmanız ve etki etmiyor deyip bırakmamanız. Sabrettiğiniz taktirde saçlarınızın ne kadar açıldığını farkedeceksiniz. Ancak unutmamanız gereken papatyanın bir boya olmadığı ve çok koyu saçları sarı yapmak için yeterli olmadığıdır. Ama saç rengini 3-4 ton açmak için en güzel ve doğal yöntemdir. Daha etkili olması için içerisine limon özü, bebek yağı hatta bira karıştıranlar bile var ancak ne kadar doğru ve etkili bir yöntemdir tartışılır. Deneyen ve etkisini gören kullanıcılarımızın yorumlarını bekliyoruz.. Aşağıda hazır olarak satılan papatya suyu ve paket halinde satılanın resimlerini görebilirsiniz.

Yukarıda da söylediğimiz gibi eczanelerde, kozmetik ürünü satan dükkanlarda ve tüm aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Dilediğiniz saç rengini tutturmanız dileklerimizle.