Muhteşem Yüzyıl’daki Hürrem Sultan rolünü başarıyla yapan Meryem Üzerli’nin saç rengi nedir? Hürrem Sultanın saç rengi numarası nedir? soruları kadınların saç renklerinde en çok merak edilen sorulardan. Hürrem’in saç rengi tüm mağazalarda “Hürrem Bakırı” adı altında satılmakta. Hürrem Bakırı satışlarından da anlaşılacağı gibi bu sene bu renk saçlar oldukça moda oldu ancak bu rengin size yakışması için  Hürrem Sultan gibi açık bir tene ve renkli gözlere ihtiyacınız var.Buğday tenli ve esmer bayanların ise daha çok karamel yada kumral gibi renklere yönelmesi daha olumlu olacaktır. Hürrem’in sadece saç rengi değil saç modeli de oldukça rağbet görmektedir. Öyle ki bayan kuaförlerinin camlarında asılı “Hürrem’in saç rengi geldi” yazıları görebilmek mümkün.

Hürrem Sultanın saç rengine olan talebi gören boya üreticileri bu rengin adını “Hürrem Bakırı” koymuşlardır. Tarçın Bakırı olarak da normal satışına devam edilmektedir. Kumral bakırı diye de bulabilmeniz mümkün.

Hürrem Bakırı: Ten rengi bu şekilde açık ve gözleri renkli bayanların denemeleri şiddetle tavsiye ederiz. Hürrem bakırı saç rengi, hürrem kızılı, hürrem tarçın bakırı saç rengi, gibi isimlerle anılan çok talep gören saç rengidir.

Hürrem Sultan’ın Saç Rengiyle İlgili Püf Noktalar

Bakır ve kızılın karışımından elde edilen “Hürrem Bakırı” Kahve tonlar üzerine bakır tarçın boyanarak elde edilen boyadır. Kızıl karamel arası bir renk tonudur.Eğer saçlarınız açık renk sarı vs. ise daha değişik renk elde edebilirsiniz. Bu yüzden evde kendiniz boyadığınızda değişik sürprizlerle karşılaşabilir istemediğiniz sonucu alınca hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Kalitesi belli güvenilir bir kuaförde boyatmanız daha az riskli olacaktır. Sizlere birer tavsiyede bizden makyaj yaparken ise kahve ve bakır tonları kullanılırsa saçlarınıza ve teninize oldukça uygun bir seçim olacaktır. Saç renginizin aksine kıyafet seçimleriniz zıt tonlarda olmalı. Bakır ve turuncu tonlarda renk sizi daha solgun gösterecektir. Bunun yerine yeşil, koyu mavi veya siyah gibi daha koyu kıyafet renkleri tercih edilmeli. Son zamanların en gözdesi ten rengi ve saç rengi uyumuna gösterilebilecek en güzel örneklerden biri olan bu uyumu sizlerin de yakalayabilmeniz dileklerimizle.