FUE yöntemi ile, her defasında 1mm’den kısa, ufak bir iğne kullanılarak bir,iki,üç ve dört saç telli hücre birimleri dikkatlice çıkarılır. bir çok vakit doktorlar, hastaların saç ekimi için kullanacakları verici bölgelerinden bir parça alarak, hastanın kafa derisini görmek isteyebilirler.

Foliküler Üniteler, tek bir Foliküler Ünite etrafına bir delgi yerleştirilip, saç derisi üzerinde ufak, yuvarlak bir alanın kesilmesi ile çıkarılır. Daha daha sonra Foliküler Ünite yavaşça kaldırılıp, deri altındaki gevşek dokudan ayrılır.

Geride kalan ufak yara, operasyonu takip eden hafta içinde tekrardan iyileşir. Bu yuvarlak kesik, iyileşme sürecinde küçülerek bir milimetre”den ufak bir iz haline gelmektedir. FUE tedavisini gören hastada, operasyon sonunda yüzlerce yuvarlak, ufak ve beyaz renkli izler oluşur ancak hastanın saçları bir kez uzamaya başlayınca bu izler fark edilmez bir hal almaktadır.

fue yöntemi

FUE Ya Da Şerit Çıkarma

Göreceli olarak yeni olan FUE prosedürü daha az fark edilebilen izler bırakır ve saç ekimi için numune alınacak bölge dikilmediği için herhangi bir gerginlik ya da hissizlik yaratmaz.

Bunun yanı sıra, FUE yöntemi operasyonu için doktorlar tek başlarına bu birer birer çıkarma işlemini yaptıkları için, bu yöntem çok zahmetli ve bu yüzden de pahalı olmaktadır. Aynı zamanda FUE işlemi, kelleşen bölgeye belirli bir oranda saç ekimi yapıldığı için oldukça fazla vakit almaktadır.

Saç ekiminin geldiği en son nokta Fue Yöntemidir.

Standart şerit çıkarma işlemi, numune alınan bölgeden şerit biçiminde bir parça alındıktan daha sonra aşılama işlemi sürecinde takım çalışması yapılabildiği için böyle bir avantaja sahiptir. Bu takım çalışması, iyi eğitilmiş sağlık teknisyenlerinin tek bir günde 2000 ila 3000 arası Foliküler Üniteyi aşılamasına izin verir. Ve bu yöntem FUE”ye oranla çok daha ucuza mal olur. FUE daha pahalı olmasına rağmen uygulanabilecek en iyi yöntemdir.

Tıbbi Saç Yenilemesi- Sizin İçin Uygun Mu?

Kelleşmeye başlayan pek çok erkek, saç ekimi ameliyatından faydalanabilir. Klasik erkek kelleşme modeline benzer durumda olan bayanlarda bu işlemden yarar görebilirler.

Ancak kimi erkek ve kadınlar diğerlerine göre, tıbbı saç yenileme ya da MHR işlemine daha yatkın olup daha güzel sonuç alabilirler.

Bu kısım size, saç yenileme operasyonu ile ne değin gerçekçi bir sonuç alabileceğiniz konusunda yardımcı olacaktır. Gerçekçi bir beklentiye sahip olmak ve bu beklentileri karşılayacak bir doktor bulmak çok mühimdir.

Fue Yöntemi Konulu Video

[td_block_video_youtube playlist_title=”fue yöntemi” playlist_yt=”5cx-TB-7TvA” playlist_auto_play=”1″]