Saç dökülmesine karşı size bazı tavsiyelerde bulunabiliriz. Bunlar sayesinde belirli bir seviyede engel olabilirsiniz. Yediklerinizden mevsim değişikliklerine kadar bir çok nedenden dolayı saçlarınızı etkilenebilmektedir ve dökülmelerine sebep olmaktadır. Bir uzmana danışmak en iyisidir fakat kendiniz de bu süre içerisinde evde saçlarınızı besleyecek bazı türden uygulamalar yapabilirsiniz. Saç dökülmesi, bayanlarda da sıkça rastlanan bir rahatsızlık. Bu, stres, vitamin eksikliği gibi nedenlerden kaynaklanabileceği gibi, mevsimsel değişiklikler de saç dökülmesini olumsuz etkiler. Bunlardan dolayı saç dökülmesi için siz , kendiniz ne yapabilirsiniz? İşte kimi tavsiyeler…

Saç derinize ve saçlarınıza hindistan cevizi sütü yada bununla birlikte aloe vera jeliyle masaj yapın. Bunu saçınıza yarım saat süre ile  tuttuktan daha sonra, ılık suyla iyice durulayın. Bu işlemi haftada üç kez tekrarlayın.

Saç derinize ve saçlarınıza bal ve yumurtanın sarısıyla ve parmaklarınızın ucu ile masaj yapın. Başınızda yarım saat kadar bekledikten heen  daha sonra, suyla durulayınız.

İki-üç hafta süresince , günün her öğününde bir bardak suya bir çay kaşığı kadar  elma sirkes ile karıştırarak bir dikişte için.

Saçlarınızı beslemek için elma sirkesi ve adaçayını karıştırabilirsiniz, saçınızı bu karışımla durulayınız.

Sıcak zeytinyağı, bal ve bir çay kaşığı toz halinde tarçını iyice karıştırıp bir macun haline getirdikten daha sonra, banyo yapmadan hemen önce 15 dakika boyunca saç bölgenize uygulayın.

Saçların azaldığı bölgelerdeki kızarana dek soğanla iyice ovun, ardından da hemen  bal sürün.

Eşit miktarda ılık keneotu ve badem yağını karıştırıp iyice ezdikten sonra, haftada bir saç derinize masaj yapın.

Misket limonu çekirdekleri ile kara biber tohumlarını bira suyun içerisinde eşit sayıda öğütün ve düzenli olarak saç deriniz üstüne uygulayın.

Bir fincan hardal yağını dört çorba kaşığı kına yaprağı ile kaynatın. Süzdükten daha sonra kalan sıvıyı bir şişeye doldurun ve saç derinize düzenli olarak masaj yaparak uygulayın.