Saç dökülmesi bayanlarda ve erkeklerde görülen en büyük saç sorunlarından en önde gelenlerindendir. Saç dökülmesi birçok faktörlere bağlıdır; bunlar çevresel faktörler,mevsimsel,hormonal,stres,sağlıksız beslenme vs. bir çok nedene bağlıdır. Saç dökülmesine sizde çözüm arıyorsanız size önerebileceğimiz kimyasal ürünlerden çok doğanın mucizevilerinden her derde deva olan bitkilerinden tutunda bol protein deposu ürünlerle hazırlamış olduğumuz saç maskelerini kullanmanızı öneririz.

Yumurtalı Soğan Maskesi

Malzemeler: 1 adet kuru soğan, 1 yumurta sarısı
Hazırlanışı: Soğanı ince rendeleyin, yumurta sarısıyla karıştırın. Hazırladığınız karışımı saç diplerine uygulayın. Sonra saçlarınızı bir poşetle sarıp, üzerine bir havlu kapatın. Bunu yaparak sera etkisi ortaya çıkarmış olacaksınız. Maskeyi saçlarınızda 1-2 saat bekletmelisiniz. Sonra saçları yumuşak bir şampuan ve ılık suyla yıkayın.

saç dökülmesine soğan

Taze Soğan Maskesi

Malzemeler: 3 çorba kaşığı kıyılmış taze soğan
Hazırlanışı: Soğanı ince kıyın, sonra çatalla suyu çıkana kadar ezip, püre haline getirin.
Sonra saçlarınıza uygulayın, poşetle sarıp, havluyla üzerini kapatın, 1 saat bekletip ılık suyla ve uygun şampuanla yıkayın.

Taze soğanlı, Ballı Yumurtalı Maske

Malzemeler: 2 çorba kaşığı kıyılmış taze soğan, 2 çorba kaşığı bal, 1 yumurta sarısı
Hazırlanışı: Taze soğanı kıyın, bal ve yumurta sarısı ekleyip,karıştırın. Maskeyi saçlarınıza uygulayın, poşetle sarın, üzerini havlu veya atkıyla kapatın. 1 saat bekletip ılık suyla yıkayın.

saç dökülmesine sarımsak

Sarımsak Maskesi

Malzemeler: 1 çorba kaşığı bal, 1 baş sarımsak, 1 tatlı kaşığı aloe suyu, 1 yumurta sarısı
Hazırlanışı: Sarımsağı rendeleyip, suyunu çıkarın, balı ekleyin, karıştırın, diğer malzemeleri ekleyip çırpın. Eğer hemen kullanmayacaksanız, yumurtayı sonra eklemek şartıyla karışım uzun süre buz dolabında tutulabilir.

Önce saçlarınızı uygun bir şampuanla yıkayın, sonra maskeyi saçınıza uygulayın. Saçlarınızı poşetle sarın, üzerini havluyla kapatın. 30 dakika bekletin, ılık suyla yıkayın.

Taze Soğanlı Ekmek Maskesi

Malzemeler: 2 çorba kaşığı kıyılmış taze soğan, 100 gram siyah ekmek, yarım bardak su
Hazırlanışı: Ekmeğin üzerine yarım bardak kaynar su ekleyin, üzerini kapatın, bir süre bekletip ekmeyi karıştırın, rende taze soğanı ekleyip tekrar karıştırın. Maskeyi saçlarınıza uygulayın, poşetle sarın, üzerini havlu veya atkıyla kapatın. 1 saat bekletip ılık suyla yıkayın.

Saç dökülmesine iyi gelen bu bitkisel maskeler evlerde malzemelerin kolaylıkla bulunup hazırlanabilecek maske tarifleridir. Arasından seçtiğiniz maske tarifini düzenli bir şekilde saçlarınıza uygularsanız dökülmenin gözle görülür bir farkla azaldığını göreceksiniz.