Suna Dumankaya Kimdir?

Suna Dumankaya Saç Beyazlaması

Saçların beyazlamasında en büyük rolü genetik faktörler oynamaktadır. Ama bu genetik yapıyı oluşturan faktörler çevresel etkilerle değişebilmektedir. Yani illa anne ve babanın saçları erken beyazladı diye sizin saçlarınız da beyazlıcak diye bir şey yoktur. Saçlar doğal olarak yaşın ilerlemesi ile beyazlar ancak bazı hastalıklar da saçların erken beyazlamasına  yol açmaktadır. Hepimizin bildiği gibi sinir ve stres de erken saç beyazlamasına neden olmaktadır. Bu etkenlere vitamin ve mineral eksiklikleri de eklenebilir. Saç beyazlaması için bir takım kimyasal ilaçlar olsa da bu sorunun en doğal ve sorunsuz çözümünü bitkisel tedaviler ile bulabilirsiniz. Bu bitkisel formüllerin tarifini ise,  bu konuda en güvenilir isimlerden olan Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya' dan aldık. İşte saç beyazlamasına doğal-bitkisel çözüm:

Saç beyazlamasına bitkisel çözüm malzemeleri;

1 adet iri boy soğan 1 adet yumurta sarısı
1 adet (5 diş) sarımsak
1 kaşık kadar zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulaması:

Soğan ve sarımsak bir kap içerisinden iyice ezip dövülür, üzerine yumurtanın sarısı eklenip iyice karıştırılır. Daha sonra karışımın üzerine zeytinyağı ilave edilir ve bir krem kıvamına gelene kadar karıştırılır. Elde edilen karışım saç beyazlaması için kullanacağımız mucize bitkisel formülümüzdür. Şimdi yapmamız gereken bu formülü tıpkı bir saç boyası gibi saçlara ve saç diplerine iyice yedirerek sürmektir. Bunun için saçlarınızı bir tarak yardımı ile yol yol ayırarak, diplere iyice temas etmesini sağlayabilirsiniz. Yaklaşım 45 dakika-1 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile masaj yapmak suretiyle saçlarınızı temizleyin ve kurulayın. Bu kürü saç beyazlaması sorununuzdan kurtulana kadar haftada bir kez duş almadan önce uygulayın. Düzenli uygulandığı taktirde saç beyazlamasına karşı etkili bir çözümdür.

 

Saç Beyazlamasına Ceviz Kürü;

Saç beyazlamasına bir diğer çözüm kaynağı ise cevizdir. Güzellik Uzmanımız Suna Dumankaya'nın bir diğer tarifi olan ceviz kürü de en az yukarıdaki kadar etkili bir beyaz saç çözümüdür. Kullanıp deneyen insanların çoğunda etkili olan bu formülün hazırlanışı ve uygulanışı ise şu şekilde: Taze cevizin dışında bulunan yeşil kabuklarını ayırıp bir kap içerisinde püre şekline gelene kadar dövünüz. Büyüklüğüne göre 3-5 adet ceviz yaprağını da yarım litre suda 20-25 dakika kaynatarak çay gibi demlenmesini bekleyiniz. Daha sonra üzerine ezdiğimiz ceviz kabuklarından bir kaşık ekleyiniz. Elde ettiğimiz bu son karışımı saçlara boya gibi sürerek yaklaşık 1 saat kadar bekleyiniz ve iyice yıkayınız. Bu tedaviyi haftada 1 kere olmak üzere beyaz saçlarınızın normale döndüklerini görene kadar devam ettiriniz. Kısa bir süre sonra beyaz saçlarınızın yok olduğunu göreceksiniz.