Bilindiği gibi saç dökülmesinin  nedenleri çeşitlidir. Genetik, stres, vitamin ve mineral eksiklikleri, ve bazı hastalıklar gibi.. Zayıf ve canlı olmayan saçlar dökülmeye yatkın olan saçlardır. Doktor Ender Saraç saç dökülmelerini engelleyici ve zayıf saçları besleyici bitkisel tedavilerini aşağıda bulabilirsiniz ama öncesinde saç dökülmesi üzerine biraz daha bilgi verelim. Saçların dökülmesine neden olan diğer dış faktörler genetik olmayan) şunlardır. Saçların nemini ve tüm yağını alan saç bakım ürünleri, saçların aşırı klorlu su ile temas etmesi, kaliteden yoksun saç boyaları kullanmak ve beslenme bozukluklarıdır. Ender Saraç’tan saç dökülmesine kesin çözüm olan bitkisel karışımlar:

Zayıf ve güçsüz saçlar için bitkisel karışım

Gerekli malzemeler: Her birinden yarım kaşık (tatlı kaşığı) olmak üzere susam yağı, badem yağı, hint yağı. 2 ampul E vitamini ve 2 ampul bepanthene.

Hazırlanışı ve uygulanışı: Tüm bu malzemeler bir çırpıcı yardımıyla bir kap içerisinde iyice karıştırın. Bir krem kıvamına gelinceye kadar devam edin. Eğer saçlarınızı belinize kadar veya daha uzun ise yukarıda belirtilen ölçüleri 2 katına çıkartabilirsiniz. Elde edilen bu kremi saçlarınızın dip kısımlarına iyice nüfus ettirmek suretiyle masaj yoluyla yedirin. Ellerinizle çok fazla bastırmamak koşulu ile 15-20 dk masaj yapın ve şampuanlayarak durulayın. Saçlarınızın dökülme durumuna göre haftada bir veya iki kez aynı şekilde uygulayın.

Hangi besinler saç dökülmesine iyi gelir?

Kalsiyum, çinko gibi mineraller, E vitamini, multi vitaminler, sarı kantaron hapları. Atkuyruğu otu, zerdeçal, biberiye, dere otu gibi baharatlar iyi gelirken aşırı miktarda kırmızı et yemek, asitli ve kimyasal katkılı yiyecekler tüketmek saç dökülmesine neden olabilmektedir.

Ender Saraç Saç Dökülmesine ceviz
Saç Dökülmesine Bitkisel Tedavi

Doktor Ender Saraç’tan Saç Dökülmesi İçin Ceviz Kabuğu Kürü

Saç dökülmesi sorunu sahip olanlar tamamen doğal ve bitkisel çözüm, ceviz kabuğu kürünü uygulayabilirler.

Saç Dökülmesi İçin Kuru Ceviz Kabuğu Kürü

20 adet cevizin sert kahverengi kabuğunu 1 litre kadar suyun içinde 15 dakika kaynatın sonra ceviz kabuğu suyu ile sabah ve akşam olmak üzere hergün saçlarınızı bu suda yıkayın. Düzenli olarak uygulandığında saçların dökülmesini çok kısa bir süre içerisinde durduracaktır.

Saç Dökülmesi İçin Yeşil Ceviz Kabuğu Kürü

Saçınızın hacmi ve boyutuna göre yeterli gelecek miktarda taze yeşil ceviz kabuğu bir miktar su içerisinde pişirin ve uygun kıvama gelince ezerek kür haline getirin. Elde edilen bu kür saç maskesi şeklinde saç bölgesine uygulanır. Ortalama 1 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile saç bölgesine yavaşça masaj yapılarak temizleyin. Bu kürü haftada 1-2 kez rahatlıkla uygulayabilirsiniz.