Ahmet Maranki Kimdir?

Ahmet Maranki Saç Dökülmesi ve Bakımı

Prof Dr. Ahmet Maranki'den saç dökülmesi nedenlerini ve saç dökülmesine karşı alınabilecek önlemlerle beraber çok güçlü bir saç bakım maske tarifi verdi. Bu önemli bilgileri siz okuyucularımız için derledik. İşte Prof. Dr. Ahmet Maranki'den o önemli tavsiyeler.

Saçlar için bakım ve dökülmeyi durdurucu özelliği olan yağlar:

 • Susam yağı
 • Çam yağı
 • Isırgan yağı
 • Badem yağı
 • Zeytin yağı

Uygulama:

Bu yağların cildinize ve saçınıza hiçbir sakıncası yoktur.(eğer özel olarak alerjiniz yoksa) Bu yağları istediğiniz oranda karıştırıp gece yatmadan evvel kafanızdaki noktaları uyararak masaj yapın( Bu noktaları  Ahmet Maranki'nin “Profilaktik Masajla Mucizevi Tedaviler” kitabında bulabilirsiniz. İyice masaj yaptıktan sonra saçlarınızı bir bone ile kapatıp gece öyle yatın ve sabah 1 litre suyun içine yaklaşık 1 bardak üzüm sirkesini eklediğiniz su ile yıkayın. Bu karışım saçlarınızı besleyip saç dökülmenizi azaltmak ile kalmaz bedeniniz için de faydalıdır. Bu uygulamayı 7 gün boyunca her gün ikinci 7 gün de ise gün aşırı yapın. 3. haftada ise 3 günde bir olacak şekilde düzenli olarak uygulayın. Saçlarınızdaki canlılığı ve parlaklığı çok geçmeden fark edeceksiniz. Siz istedikten sonra her şeyin şifası doğanın eczanesinde mevcut.

ahmet maranki saç dökülmesine iyi gelen yağlar

Ahmet Maranki Saç Dökülmesine Karşı Kür

 • 5 gr.sarımsak yağı
 • 5 gr. ısırgan yağı
 • 5 gr. çam yağı
 • 5 gr.biberiye yağı
 • 5 gr. badem yağı
 • zeytin yağ

Yukarıda belirtmiş olduğumuz yağları bir kab içerisinde iyice karıştırıyoruz. Karıştırdığınız bu bitkisel maskeyi temiz olan saçlarınıza masaj yapar gibi ovalayarak saç diplerinize yediriyorsunuz. Belli bir süre kadar saçınızda bekledikten sonra temizliyorsunuz. Temizlemede şampuan kullanma konusunda kararlısanızda saçlarınızı çok karıştırmadan üstün körü bir şekilde yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü yağların saçlarınızda daha uzun süre kalması saçlarınızı yararına olup daha olumlu bir sonuç alırsınız. İsteğe göre durulama suyu olarak da 3 lt suyun içerisine bir bardak üzüm sirkesi dökerek hazırladığınız suyu kullanın. Eğer bu bitkisel saç maskesini haftada birkaç kere düzenli bir şekilde tekrarlarsanız ilk 3 hafta içerisinde saç dökülmenizin durması, 6 hafta sonra da dökülen saçlarınızın tekrar çıkması gerekmektedir. Bunu gözle görülür bir farkla gözlemleyeceksiniz.

İlk hafta bu bitkisel maske yoğun olarak kullanılması gerektiğinden ilk hafta her gece uygularsanız daha yararınıza olacaktır. Sonraki diğer hafta ise 2 gecede 1, sonraki hafta ise 3 gecede bir olacak derece tekrarlamaya özen gösterin. Saç dökülmesi probleminiz durduktan sonra bile en az 2 haftada bir olmak üzere bakıma devam edin ki saç kökleriniz güçlensin.


saç dökülmesine bitkisel tedavi ceviz

Saç Dökülmesine Bitkisel Tedavi

Saç dökülmesi çağımızın hastalığı sayılabilen ve bir çok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösteren bir sorundur. Her ne kadar ırsi olarak bilinse de Dr. Maranki bunun genetik faktörlerden daha çok bakım ile alakalı olduğunu savunmaktadır. Doktor Maranki sebze,meyve ve bitkilerin yararının şekli ile benzediği organla alakalı olduğunu söylemektedir. Örneğin sarımsak ve püskülünün baş ve saçlara benzemesi; armutun böbreklere benzemesi ve böbreğe iyi gelmesi; elmanın kalbe benzemesi ve kalbe iyi gelmesi, cevizin beyine benzemesi ve beyine iyi gelmesi gibi örnekleri çoğaltabiliriz.Ünlü mucizevi bitkiler uzman Dr. Ahmet Maranki hocamızdan saç dökülmesini durdurma ve dökülen saçların bir nebze de olsa yeniden çıkarmak için tavsiye ettiği bitkisel  saç maskelerini ve saç kürlerini bu makale altında sizler için topladık. Kendisinin 11 yağdan oluşmuş saç dökülmesi ürünü haricinde ceviz kabuğu,çam yağı ve sarımsak yağı kürlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Saç Dökülmesine Karşı Ceviz Kürü

Cevizin iç yenilen bölümü kadar dış yeşil kabuğu ve sert kahverengi kabuğu da faydalıdır. Bu kür için ihtiyacınız olanlar 20-25 adet cevizin kahverengi kabuğu ve 1 litre su. Yapılışı ve uygulanışı ise şöyle; ceviz kabuklarını iç kısmından ayırarak bir kaba koyunuz ve üzerine su ilave ederek yarım saat kadar bekleyin. Elde ettiğini bu su ile saçlarınızı düzenli olarak sabah ve akşam olacak şekilde yıkayın. Bu kürün etkili olabilmesi için en önemli şey düzenli olarak kullanılması ve kürün saç köklerine iyice nifus etmesini sağlamaktır.

Dökülmeyi Durdurmak için Bitkisel Yağ Karışımı

Ahmet Maranki'ye en çok sorulan sorulardan biri: Saç dökülmesi ve kelliğe karşı iyi gelen bitkisel karışım formülü nedir? Dökülen saçlar nasıl tekrar çıkar?

Bir televizyon programında bu soru için etkili olduğunu söylediği formülün malzemeleri şunlardır: sarımsak yağı,çam yağı,ısırgan yağı,biberiye yağı ve zeytinyağı.Tüm bu malzemelerden 5'er gram yeterlidir ve aktarlarda kolayca bulabileceğiniz yağlardır. Bu yağların hepsini tek tek bir kaseye boşaltıp, homojen bir karışım elde edinceye kadar iyice karıştırın ve bir şişede toplayın. Bu bitkisel yağ karışımını ilk hafta her gece, yatmadan önce saç diplerinize yedirerek friksiyon yapın. Bir sonraki haftada ise 2 gecede 1 olmak üzere aynı şekilde uygulayın. Üçüncü haftada ise 3 günde 1 defaya düşürün ve toplam 50 gün olacak şekilde tatbik edin.

Saç dökülmenizin mucizevi bir şekilde durduğunu kullanmaya başladıktan 3 hafta sonra fark edeceksiniz. 50 günün sonunda ise saç dökülmenizin durduğu gibi dökülen saçlarınızın yeniden çıkmaya başladığını gördüğünüzde çok şaşıracaksınız..

Saç Dökülmesine Üzüm Sirkesi

Saç dökülme problemine ve kellik sorununa üzüm sirkesinin iyi geldiği de halk arasında bilinen bir şeydir. Bir diğer verilen tarif ise bir buçuk litre suya 250 ml üzüm sirkesini karıştırarak duş almadan önce saçlarınızı bu suyla yıkayın.1-2 ay sonunda saç dökülmeniz azalacak ve uzun vadede duracaktır.

Dr. Ahmet Maranki'nin kendi sitesinden saç dökülmesi üzerine bilgiler için tıklayınız. Saba Tümer'in programına katılan doktorumuzun saç dökülmesi sorusuna verdiği tarifi aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi aşağıdaki alana yazarak belirtebilirsiniz. En yakın zamanda sağlığınıza kavuşmanız dileklerimizle..